Хто з представників волинської шляхти став королем Речі Посполитої?
- Давник
- 29 лист. 2019 р.
- Читати 1 хв
Перший та єдиний в історії Речі Посполитої - Михайло Корибут Вишневецький.
Михайло Корибут-Вишневецький – польський король, який водночас належав до великого й могутнього українського князівського роду, а предки його залишили по собі помітний слід в історії обох народів. За його знаменитого батька, князя Ієремії Корибута-Вишневецького, масштабного розвитку отримали східно-українські землі, понівечені до того татаро-монгольською навалою.

Крім Міхала Вишневецького кандидатами на престол були ще чотири іноземці, однак з огляду на сумний досвід подібного роду монархів більшість депутатів коронаційного сейму в супереч волі профранцузьки налаштованих магнатів 19 червня 1669 року проголосувала за «свого», сподіваючись серед іншого і те, що недосвідчений у державних справах король не поставить під загрозу «золоті вольності шляхти».
19 червня 1669 року коронаційний сейм у Варшаві обрав на престол Польщі 29-літнього Міхаїла Корибута Вишневецького. 6 липня Вишневецький присягнув на «Pacta conventa» (договорі між «польським народом» і королем) і 29 вересня коронувався на престол у Кракові.
Правління недосвідченого у політичних справах монарха було коротким і невдалим — через чотири роки він помер у розпал війни з Османською імперією і став останнім монархом з династії Рюриковичів.
Більше інформації шукайте за посиланнями:
Або запрошуємо вас на лекцію нашого викладача: доктора історичних наук, професора кафедри Давньої та Нової історії України
Ульяновського Василя Іринарховича
댓글